Yıllardan Beri Süren Savaş : Apple ve Samsung Rekabeti

Bildiğiniz üzere, dünyada en çok tercih edilen telefon markalarından ikisi Samsung ve Apple’dir. Zirvede bu iki marka sürekli bir yarış halindedir. Her iki tarafında oldukça büyük bir alıcı kitlesi bulunmaktadır. Bu yazımızda Apple ve Samsung kıyaslaması yapacağız.

Öncelikle, Apple ne kadar hızlı şarj tüketmesi ile bilinse de Samsung işletim sistemine göre çok daha iyi bir işletim sistemine ve pil tüketmeme kabiliyetine sahiptir.

Genel olarak ve güncel özelliklerini göz önünde bulundurarak değerlendirdiğimizde Apple’ın ön kamerası 7 megapiksel Samsung’un ise 8 megapiksel olmasına rağmen, kullanıcıların çoğu Apple’ın ön kamerasının daha iyi olduğu Samsung’un ise arka kamerasının daha iyi çekimler yaptığını söylemektedir.Arka kameraları kıyaslayacak olursak, iki tane aynı megapiksel model telefonları göz önünde bulundurduğumuzda ise, Samsung’un daha iyi olduğu su götürmez bir gerçek. Özellikle, optik sabitleyiciler Samsung markasında çok daha kaliteli çekimler yapmaktadır.

Yine güncel ve genel modellemeler üzerinde karşılaştırdığımız zaman Apple’ın ekran yoğunluğu pikseli 326 pp ayarı varken Samsung’un ise 568 pp ayarı bulunmaktadır. Kullanıcı yorumlarında ise, Samsung’un ekran çözünürlük ve parlaklığının daha iyi olduğu düşünenlerin sayısı çok daha fazla. Ekran boyutlarını karşılaştıracak olursak da Samsung yıllardır bu konuda açık ara önde olarak devam etmektedir.

Ram olarak genel ve güncel modelleri göz önüne aldığımızda samsung daha önde gözüküyor Bu sebeple, Samsung daha hızlı bir şekilde çalışmaktadır . Çoğu kullanıcı da bunu desteklemektedir. Fakat, Iphone da bulunan işletim sistemi ise bu rem açığını büyük oranda kapatmaktadır.

Bir diğer özellik ise, harici bellek özelliği. Bu özellik Apple markasında bulunmamakta ve bu sebeple birçok kullanıcı Samsung markasına yönelmektedir. Fakat, Samsung’taki harici bellek çizilebilir ve bu bellekteki dosyalarınız yok olabilir.

Samsung 1024 mb internet hızını desteklemekte fakat Apple ise 428 mb internet hızını desteklemektedir.

Sizde Samsung ve Apple markaları arasında kalıyorsanız, yukarıda bahsetmiş olduğumuz özelliklere göre kendinize uyan markanın telefonunu edinebilirsiniz. Yazıyı beğendiyseniz “yapay zeka hayatımızı nasıl etkileyecek” yazıma da bakabilirsiniz. Herkese iyi ve sağlıklı günler dilerim.

Yıllardan Beri Süren Savaş : Apple ve Samsung Rekabeti” için bir yorum

 • 12/05/2020 tarihinde, saat 10:19 pm
  Permalink

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d most certainly
  donate to this excellent blog! I guess for now i’ll
  settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to fresh updates and will share this site with
  my Facebook group. Talk soon!

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir