Yapay Zeka Hayatımızı Nasıl Etkileyecek ?

Bildiğiniz üzere , insanlık hiç umulmadık bir bilgi gücüne ulaşmayı başardı. Bilinen en karmaşık sistemler, şebekeler insan beyni yanında çok daha basit bir sistem olarak kalmaktadır. En güçlü donanımlı bilgisayarla bile insan beyni ile yarışamıyor. Ancak, bu bizim insan beynini taklit edemeyeceğimizi göstermiyor. Bende bu yazımda sizlere Yapay zeka hayatımızı nasıl etkileyecek, gelecekte neler olabilir hadi gelin bu konuya detaylıca beraber bakalım.

Düşünebilen makineler yapmak, göründüğü kadar kolay bir şey değil elbette, belli bir evreden geçmek gerekiyor. Bilim adamları , teknolojiyi bir adım daha ileriye taşımak için yapay zeka üzerinde çalışmaktadır. Aslında yapay zekanın gelişimi, makineler kadar eskidir. Bu fikrin babası ise, makineler düşünebilir mi diyen bir fikirle ortaya atılan Alan Mathison Turing’tir.

Alan Mathison Turing

2012 yılında Google tarafından satın alınan Boston Dynamics şirketi , ürettiği birçok robotta yapay zekayı kullanmaktadır. Bu robotlar bulaşık yıkayan, merdiven çıkan, temizlik yapan, eve teslimat yapan sistemlerdir. Ancak, yapay zekanın hayatımızı kolaylaştıracağının yanı sıra birçok bilim adamı gelecekte kendi kendine düşünen yapay zekaların insan ırkının sonunu getireceğine inanıyor.

Bunlarda biride ünlü fizikçi Stephan Hawking’dir, hawking yapay zeka hakkında şunları söylüyor: Yapay zeka, kendini geliştirmeyi sürdürebilir ve hatta kendisini yeniden biçimlendirebilir, insanlarsa böyle bir güçle yarışamaz. Yapay zekanın insan ırkını sonlandırabilmesi için ise, ilk olarak insanlığı birer tehdit olarak görmesi gerekir. Bu durumun başlangıcı ise, süper gelişmiş bir bilgisayardan çıkabilir. Kendini kopyalayarak , yazılımı değiştiren ve biçimlendiren bu sistemle, dünyadaki tüm sistemlere sızabilir. Yapay zeka ile çalışan tüm robotları ele geçirdiğinde ise hedefine giden bütün şeyleri elde edebilir.

Stephan Hawking

Nihayetinde, yapay zekanın ileride bizlere çizeceği iki yol vardır. İlk yol, yapay zekanın gelişimini kısıtlı tutarak , kontrol edilebilen yazılımlarla çalışmayı sürdüren robotlarla geleceğimizi daha teknolojik ve ileri adımlara taşıyacak sistemlerle çalışmaktır. Bu sayede, insan beyninin önüne geçmeyecek fakat insanlara büyük oranda katkı sağlayan makineler var olacaktır. İkinci bir seçenek ise, bilim kurgu filmlerinde izlediğimiz kendi kendini tamir eden, kendi kendine öğrenen yapay zekalar geliştirerek insanlığın sonunu getirmektir. Yapay zeka hayatımıza girmeye büyük bir hızda devam ediyor sonuçlarını ileride beraber göreceğiz.

Yapay zeka hayatımızı nasıl etkileyecek yazımı beğenenler “korona virüsünün siber saldırılara etkisi var mı?” yazıma da bakabilirler. Herkese sağlıklı mutlu günler dilerim.

Yapay Zeka Hayatımızı Nasıl Etkileyecek ?” için 4 yorum

 • Geri bildirim: Yıllardan Beri Süren Savaş : Apple ve Samsung Rekabeti - Çağlar Keskin

 • 12/05/2020 tarihinde, saat 5:05 pm
  Permalink

  Furniture online store
  Come in outstanding store in Jefferson Park production for office and home use and cafe! presents over 12000 appointment furniture and goods for a country house and apartments or restaurant. Natural rattan , are used for the purposes of production our branded products , possesses strength and wear resistance, wonderful external data. All furniture processed special compounds, due to which their surface does not absorb water, stable to extremes ambient temperature air and exposure of the sun. Vya our furniture excellent retains its functions even in restaurant in open spaces . In the presented online catalog you offered photos furniture for dining room, hall, bedroom, children’s room , as well as intended for organization of storage area – dressers and cabinets, cabinets and others . In our store in Fairfax you can buy everything for any your home not expensive . We invite client come to store , holding in Westwood what cares about its shopper.

  Yanıtla
 • 16/05/2020 tarihinde, saat 1:36 am
  Permalink

  Ленточный фундамент цена

  Создание дома вашей мечты – это оригинальная возможность, спланировать и претворить в жизнь нечто воистину уникальное во всех отношениях. Возведение фундамента – это в целом первоначальная модель ремонта, в процессе которой домик строится. При расчете замена фундамента под старым деревянным домом цена предусматривается весьма много факторов. Средняясумма возведения домов фундамента составляет приблизительно от 10$ за кв.метр . Погреб сможет умножить итоговую стоимость каждого объекта недвижимости, предоставляя необходимое помещение ради организации хранения и порой рабочее пространство. Наша профессиональная команда по конструированию и возведенью фундамент под памятник на кладбище цена может помочь выстроить жилище, о котором вы всегда мечтали. От начала до конца наша специализированная компания в Череповец позаботимся о всех без исключения процессах, чтобы заказчику не довелось тревожиться о деталях. Специализированная международная компания в Киселевск несет юридическую ответственность за проект, а не вы, именно поэтому организация в Борисоглебск имеют интерес в том, затем чтобы довести до конца строительство коттеджа быстрее и эффективнее. Узнайте о сваи винтовые для фундамента цены в вытегре у спспециалистовециалистов корпорации.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir