Ücretsiz Vektor Bulabileceğiniz En İyi 10 Site

Photoshop ve ıllustrator gibi grafik programlarını kullananlar bilirler ki vektorel görsellere her zaman ihtiyacımız olur. Bende bu yazımda sizler için ücretsiz vektor bulabileceğiniz siteleri derledim. Ama önce vektorel çizim nedir ona bakalım; Vektorel çizimler, piksel çizimlerin aksine matematiksel ifadelerle oluşturulan ve en önemlisi başka bir boyuta ölçeklendirildiğinde detay kaybetmeyen çizimlerdir. Bu çizimleri oluşturabilmek için en çok kullanılan program Adobe illistrator dür ve pen tool aracı ile yapılır. Bu bilgiyi verdikten sonra yazımıza geçebiliriz. İyi okumalar…

Vektor illustrasyon

Vector Stock

Vector stock, ücretsiz vektörler bulabileceğiniz popüler bir vektör arşiv sitesidir. İçinde birçok ücretsiz vektör, illustrasyon ve küçük resim gibi çizimleri bulabilirsiniz.

https://www.vectorstock.com/

Vector Stock vektor sitesi

Freepik

Freepik benim de çok kullandığım sitelerden biridir, içinde ücretsiz vektörler, psd ler ve simgeler bulabileceğiniz bir site. Her gün siteye yüzlerce ücretsiz içerik yüklenmektedir.

https://www.freepik.com/

Freepik vektor sitesi

Flaticon

Freepik in yan kuruluşu olan flaction da binlerce ücretsiz vektör simgelerini birçok formatta bulmanız mümkün.

https://www.flaticon.com/

Flaticon vektor sitesi

Vecteezy

Vecteezy içinde hem ücretsiz hem de ticari premium isteyen bir site. İçinde ikonlar, desenler gibi görseller bulunmakta.

https://www.vecteezy.com

Vecteezy vektor sitesi

All free download

Görsel deposu diyebileceğimiz All free download da kişisel kullanım için birçok görsele bulunmakta ve bunlara ücretsiz ulaşabilirsiniz.  

https://all-free-download.com

All free download vektor sitesi

Vector4free

Vector4free de birçok formatta size ücretsiz vektörler sunmakta, sitede aradığınızı daha kolay bulmak için etiketleri kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

https://www.vector4free.com

Vector4free vektor sitesi

Pixeden

Pixeden içinde ücretsiz yüksek kaliteli vektörler bulabileceğiniz sitelerden biri sitede ücretsiz çalışmaların yanında premium fiyatlandırma durumu da var.

https://www.pixeden.com

Pixeden vektor sitesi

1001 Free Downloads

İçinde 35 farklı kategori bulunan 1001 free downloads sitesinde bir sürü ücretsiz vektörü bulunmakta.

https://www.1001freedownloads.com

1001 Free Downloads vektor sitesi

Free Vector

Birçok kategoride ve binlerce vektörün bulunduğu ve genelde Logo tasarlamak için kullanılan free vector sitesi ile ihtiyacınız olan görselleri kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

https://www.freevector.com

Free Vector vektor sitesi

Cool Vectors

Cool vectors sitesi bize diğer sitelerden farklı olarak kendisi toplayıcı bir site görevi görüyor. Web de Bulduğu kaliteli görselleri tek bir sitede topluyor.

http://coolvectors.com/category/free-vector

Cool Vectors vektor sitesi

Bu yazımda sizlere ücretsiz vektor bulabileceğiniz siteleri derledim. İnşallah işinize yarar. Yazıyı beğenenler “photoshop performans hızlandırma” yazıma bakabilirler. İyi çalışmalar.

Ücretsiz Vektor Bulabileceğiniz En İyi 10 Site” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir