Turnuvalarda En Çok Para Kazandıran Oyunlar

Bildiğiniz üzere, piyasada oynanma rekorları kıran birçok firma ve ürettiği oyunlar bulunmaktadır. Bende bu yazımda sizlere şimdiye kadar en çok kazandıran oyunlar listesi hazırladım. Hadi listemize geçelim.

Guild Wars 2

En çok kazandıran oyunlar arasında ilk sırada yer alan, Guild Wars 2 gelmektedir. 2016 yılında düzenlenen 4 Guild turnuvasında oyunculara 300.000$ ödül dağıtılmıştır.

Hearthstone: Herces Of Warcraft

 En çok kazandıran kart oyunlarından bahsedecek olursak, tabi ki ilk sırada Hearthstone: Herces Of Warcraft gelmektedir. Her türlü akıllı cihazda oynanmaya müsait olan Hearthstone oyunu, toplamda 64 turnuva yapmış ve bu oyunlarda oyuncularına 1milyon$ kazandırmıştır

Smite

En çok kazandıran bir diğer oyunumuz ise görüntü ve animasyonlarıyla büyüleyen Smite oyunudur. Smite oyunu da toplamda 32 turnuva düzenlemiş ve toplamda oyuncularına 1 milyon 630bin dolar para kazandırmıştır.

StarCraft

Bir diğer çok kazandıran oyunlar arasında en önemlileri olarak bilinen Starcrafttan bahsedebiliriz. Bundan yıllar evvel e-spor oyunlarını başlatan oyun olarak bilinir. Toplamda 59 tane turnuva düzenlenmiş ve toplamda oyuncularına 1 milyon 652 bin $ kazandırmıştır.

Call of Duty: Black Ops 3

Bir diğer çok kazandıran oyun Call of Duty : Black Ops 3 oyunu gelmektedir. Twitch üzerinden hayli ilgi toplasa da son yıllarda yaptığı ilginç değişikliklerle imajını büyüttü. Black Ops 3 toplam 39 turnuva düzenledi ve toplamda 1 milyon 720 bin $ dağıtmıştır.

Heroes of the Storm

En çok kazandıran oyunlar arasından gelen ve en yenilerinden biri olarak geçen sene piyasaya sürülen Heroes of the Storm oyunu gelmektedir. Toplamda 38 turnuva düzenlenmiş ve oyuncularına 2 milyon 550 bin $ kazandırmıştır.

Halo 5: Guardians

En çok kazandıran oyunlar arasında koruyucu kalelere sahip olan Halo 5 : Guardian oyunu gelmektedir. Bu oyunun genel konusu bilim kurgudur. Bilim kurgu alanında olan bir film olmasına rağmen her alanda oldukça fazla rağbet gören Halo 5 : Guardian oyunu genel olarak 19 turnuva düzenlemiştir. Düzenlediği 19 turnuva içerisinde ise oyuncularına toplam 2 milyon 779$ dağıtmıştır.

League of Legends

Hepimizin bildiği ve tüm dünya çapında büyük bir kullanıcıya sahip oyun olan League of Legends, en fazla kazandıran oyunların başında gelmektedir. League of Legends filmi, 2019 yılında piyasaya sürülmüştür fakat her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam etmektedir.

Counter-Strike: Global Offensive

Popülerliğini asla kaptırmayan başka bir oyun ise, Counter Strike : Global Offensive oyunudur. Bundan 10 yıl öncede aynı derecede popüler olan Counter Strike oyunu, günümüzde de çok popülerdir. Aynı zamanda 475 turnuva ile, Counter Strike bu alanda rekortmendir. 475 turnuva ile toplamda 9 milyon 479 bin$ parayı oyuncularına dağıtmıştır.

Eğer ki bu listeyi beğenenler bu zor günlerde sizi bilinçlendirecek yazım olan “korona virüsü siber saldırıları etkiliyor mu ?” yazıma da bakabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir