Her Yerde Kullanabileceğiniz Harika Fontlar

Hepimizin bildiği gibi her alanda, fontlar çok önemli bir hale gelmiştir. Bu yazımızda her yerde kullanabileceğiniz harika fontlardan bahsedeceğiz.

Aldo The Apache

Her Yerde Kullanabileceğiniz Harika Fontlar ilki Aldo The Apache türüdür. Fakat, bu yazı türünde bazı Türkçe karakterler olmayabiliyor.

American Captain

Size önerebileceğimiz bir başka font ise, American Captain yazı türüdür. Bu yazı türü ise, küçük yazılarda daha çok tercih edilmektedir

Friday 13

Her yere uyum sağlayabilecek bir başka muhteşem font ise Friday 13 fontudur. Bu tür insanlar tarafından en fazla tercih edilen yazı türleri arasında gelmektedir. Büyük başlıklarda, gazete küpürlerinde, sunumlarda bu yazı türü sıklıkla tercih edilmektedir.

Komika Axis

Her yere uyum sağlayacak bir başka yazı türümüz ise, Komika Axis yazı türüdür. Komika Axis de tıpkı Friday 13 yazı türünde olduğu gibi her yere uyum sağlayacaktır. Fakat özellikle, banner, reklam, afiş ve panolarda kullanılabilir.

Helvetica ve Comic Sans
Helvetica
Comic Sans

Bunlar haricinde daha profesyonel bir yerlerde kullanmak için bir yazı tipi arayışında iseniz, Helvetica ve Comic Sans tam olarak size göre olan yazı türleridir. Helvetica, çok önemli olan bir font türüdür. Çünkü kullanımı o kadar yaygındır ki, küçük büyük her alanda görebilirsiniz. Kullanım alanlarına örnek verecek olursak, reklamlarda, logolarda, afişlerde kullanılır. Etrafınıza baktığınız her yerde Helvetica fontuna ait yazılar görebilirsiniz. Helvetica fontunun bu kadar yaygın olmasının sebebi, bütün gözlere uyumlu şekilde yaratılmasıdır. Ayrıca, çok okunaklı, anlaşılır, net, tasarımı değil de içeriği vurgulayan bir fonttur. Ayrıca, her bilgisayar türünde yüklü olarak gelen Arial fontu da tam olarak Helveticanın lisansız kullanımı için geliştirilmiş bir kopyasıdır. Sadece detaylarda farklılıklar vardır.

Courier

Çok sık tercih edilen bir diğer font ise Courier fontudur. Bu fontu genellikle kütüphaneciler ve ciddi iş alanlarında çalışanlar tercih etmektedir. Fakat, holywood için bir metin yazmak istiyorsanız, yazmak zorunda olduğunuz yazı tipi Courier yazı tipi olacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm bu yazı tipleri, tüm dünya çapında en sık kullanılan fontlardandır. Eğer sizde kendinize ve işinize uygun bir font arıyorsanız, bahsetmiş olduklarımız arasından hoşunuza giden fontu seçebilirsiniz.

Her Yerde Kullanabileceğiniz Harika Fontlar yazımı beğenenler size faydalı olacağına inandığım “photoshop performansını hızlandırma” yazıma da bakabilirler. Herkese iyi ve huzurlu günler dilerim.

Her Yerde Kullanabileceğiniz Harika Fontlar” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir