Her Oyun Severin Oynaması Gereken 2D Oyunlar

21. Yüzyıl da zamanımızda ki oyuncu kitlesinin çoğu enfes grafikleri oyunları tercih ediyor olabilirler ama oyunların bu muhteşem günlere gelmesine sebebiyet veren 2d oyun yapımlarıdır, bende sizleri o eski güzel günlere götürmek için birbirinden güzel 2d oyunları derledim, listede belli bir sıralama yoktur. Oyunlar günümüz oyuncularına göre seçilmiştir, yakın tarihte çıkmış oyunlardır. İyi okumalar…

Celeste

Celeste

Çıkış Tarihi: 25 Ocak 2018

Metacritic Puanı: 88

Eski oyunlardaki gibi platform zorluğu arayanlar için celeste tam onlara göre oyundur. Oyun karakterimiz madeline nin celeste isimdeki dağa tırmanmasını konu alıyor. Oyananış basit ama zorluk seviyesi baya yüksek oyunda ölmenize rağmen hırs yapıp tekrar tekrar oynayacaksınız. Bölüm tasarımı, müzikleri ve hikayesi ile baya adını duyurmuştur. İndie oyun arayışınız var ise celeste sizi baya oyalayacaktır.

Steam Linki: https://store.steampowered.com/app/504230/Celeste/

Undertale

Undertale

Çıkış Tarihi: 15 Eylül 2015

Metacritic Puanı: 92

Undertale herkese hitap etmese de oyun kendi içinde başarmak istediği her şeyi eksiksiz yapan bir oyun. undertale çok şaşırtıcı ve hikayesi çok etkileyici bir oyun olmasına karşın, kendine özgü mizaha sahip bir oyundur düşünün ki spoiler vermek gibi olmasın ama boss savaşında oyunu kapatan başka bir oyun görmedim ben, düşmanları sadece döverek değil konuşarak veya daha farklı yollarla da yene biliyorsunuz ki zaten buda oyunun ne kadar özgün olduğunu gösteriyor size, oyunda iki tane alternatif son var nasıl bitirmek istediğiniz size kalmış, müziklere gelirsek bittikten sonra bile açıp dinliyorsunuz. bu oyun başta dediğim gibi herkese hitap etmez ama anlatmaya da kelimeler yetmez, merak edenler steam linkinden oyunu satın alabilirler.

Steam Linki: https://store.steampowered.com/app/391540/Undertale/

Hollow Knight

Hollow Knight

Çıkış Tarihi: 24 Şubat 2017

Metacritic Puanı: 87

Hollow Knight aslında bir aksiyon platform oyunudur. Hikayesi, atmosferi, müzikleri mükemmeldir. oyunun tatliş zorluğu sizi sinir etse de sizi oynamaya sürükleyen şey o zorluk oluyor. Oyunda ilerledikçe gelişiyorsunuz ve o hissi alıyorsunuz bu da sizi iyi performans vermenizi sağlıyor. Müzikleri listedeki diğer oyunların müzikleri gibi çok iyiler oyun bittikten sonra bile dinlenebilirlik sunuyor, hikayesi hüzünlü ama spoiler vermek istemiyorum, oyunun sonunda doğru taşlar oturuyor zaten anlıyorsunuz hikayeyi, kısaca arkadaşlar isminin bile bilinmediği 3 kişilik bir ekibin böyle AAA kalitesinde oyun yapmış olmaları şaşırtıcı derecede güzel ve fiyatının bu kadar uygun olması da cabası yani, bu oyun sanat eseri bir oyundur oynayın.

Steam Linki: https://store.steampowered.com/app/367520/Hollow_Knight/

Finding Paradise

Finding Paradise

Çıkış Tarihi: 14 Aralık 2017

Metacritic Puanı: 81

Finding paradise, to the moon un yapımcısı tarafından yapılan bir 2d oyundur. Zaten oyun açılır açılmaz aklınıza direk to the moon geliyor. Hikâye olarak to the moon kadar duygusal olmasa da güzel bir hikayeye sahip, oynarken sizi merak ettiriyor ve o meraktan dolayı hiç sıkılmadan oynuyorsunuz. Müzikler yine hoş çok güzeller, eğer ki to the moon u sevdiyseniz bu oyuna da bakmanızı öneriyorum ve yapımcı firmanın 3. oyununu da iple çekiyorum.

Steam Linki: https://store.steampowered.com/app/337340/Finding_Paradise/

Limbo

Limbo

Çıkış Tarihi: 21 Temmuz 2010

Metacritic Puanı: 88

Limbo ya indie oyun furyasını başlatan oyun diyebiliriz. Limbo aslında karanlık atmosferi olan bir bulmaca parkur oyunu, zaman zaman sinir etmesiyle meşhurdur hele o örümcekli bölüm herkesin aklında kalmıştır. Kısaca arşivlik bir oyundur limbo 181 mb bir mucize desek yeridir. Limbo yu zaten ismini bilip duyan aradan 10 yıl geçmesine rağmen hala oynamayan varsa bişey demeye gerek yok direk oynasınlar.

Steam Linki: https://store.steampowered.com/app/48000/LIMBO/?l=turkish

Bu yazımda sizler için 2d oyunlar önerdim. İnşallah keyif alarak oynarsınız. Harika hikayeli oyunlar listeme göz atmayı unutmayın. iyi eğlenceler.

Her Oyun Severin Oynaması Gereken 2D Oyunlar” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir