Düşük Sistemli 5 Nefis Oyun Önerisi

Oyunlar gün geçtikçe gelişiyor ve bu oyunları kaldıracak bilgisayarı almak çoğu zaman maliyetli oluyor. Bende bu yazımda sizlere eski düşük sistemli bilgisayarınız ile oynayabileceğiniz harika oyunlardan bahsettim. Listede belli bir sıralama yoktur hepsi eğlencelidir.

Max Payne 1-2

Max payne kasvetli havası ve muhteşem atmosferi ilk bizi içine çekmiş oyun. Max payn i genelde oynayanlar unutamaz o muazzam hikayesini bize vermiş olduğu o psikolojik hissi başka bir oyun bu kadar verdi mi hatırlamıyorum. Her zaman senaryolu oyun dendi mi ismini unutamayacağımız nadir oyunlardan biridir. Max payne karısı öldürülüp onun intikamını almak için envai çeşit düşmanları öldürdüğümüz bir yapım. 2. Oyun ilkine göre daha güzel bence ama ilk oyun da kötü değil sadece ben oynarken ikincisi daha akılda kalır gelmişti ama hikayeye odaklanmak için ilk oyunu oynamak lazım. Şuan 7 yaşıma dönüp o ana menüdeki ruhumuza dokunan tema müziğini duymak isterdim. Sonradan filmi çıktı ama oyunu kadar ilgi görmedi. 3. Oyunu da güzel ama düşük sistem gereksinimi oyunlara girmiyor kendisi, oynamayan var ise veya uzun süre önce oynamış nostalji yaşamak isteyenlere tavsiyemdir bu oyun oynanır arkadaşlar, günümüzdeki oyunların çoğunu atmosfer ve hikaye olarak sollar oynayın oynattırın.

Çıkış Tarihi: 23 Temmuz 2001 – 14 Ekim 2003

Metacritic Puanı: 89 – 86

Steam Linkleri: https://store.steampowered.com/sub/603

Mafia 1

Mafia 1 oyun yapımcılarına ders olabilecek film havası veren oyundur. Bu oyun diğer oyunlar kadar kolay değildir arkadaşlar, eski bir oyun olduğu için bazı görevlerde sizi kanser etmesi baya yüksektir hele o arabalı bölüm, oynayanlar anlar zaten. Mafia, gta nın araba sürme mantığı ile max payne gibi güzel bir hikayeyi oyunculara sunan bir yapım. Mafia da başka oyunlarda olmayan bir özellik var bu da oynarken araba ile hız yaptığımıda veya kırmızı ışıkta geçersek peşimize polis düşmesi ve yakaladığında cezayı kesmesi,  o yılda çıkan bir oyuna göre çok iyi özellikler, hele o arabaları sürerken çalan müzikler bizi 1930 larda yaşatıyordu resmen, hikaye ye zaten lafımız yok, oyun sonunda 2010 yılında çıkan mafia 2 ye bile sahne taşımış daha ne diyelim, oyunu oyanyan arkadaşlar sabırlı bir şekilde oynarlar ise zevk alacaklarından eminim. Düşük sistemli bilgisayarlar için çok rahat oynanan Mafia 1 i indirmek isteyenler aşağıdaki linkten steam adresine gidebilirler.

Çıkış Tarihi: 27 Ağustos 2002

Metacritic Puanı: 88

Steam Linki: https://store.steampowered.com/app/40990/Mafia/

Half lıfe 1-2

Geldik internet kafelerin vazgeçilmez oyunu olan half lıfe a, oyunun multipalyer modu çok oynansa da bizi asıl sizi içine çeken o hikayesi idi , bilim adamlarının yaptıkları yanlış deney sonucu farklı bir evrene adım atmamız, farklı farklı canavarlarla savaşmamız çok güzel ve etkileyiciydi. Grafikler ve oynanış zamanımıza göre eskise bile oynadığınız an sizi peşinden sürükler götürür. Kült filmler deriz ya hani half lıfe da oyun dünyasının kült fps oyunudur. Hala çoğu oyuncu her yıl oyun tanıtımlarındaa bekler acaba valve bu yıl duyuracak mı half lıfe 3 ü diye ama ne yazık ki öyle bir şey olmuyor ve hala bekliyoruz. Aranızda hala oynamayan varsa bu film tarzı oyunu oynasınlar 2 oyunu da müthiştir.

Çıkış Tarihi: 19 Kasım 1998 – 16 Kasım 2004

Metacritic Puanı: 96 -96

Steam Linkleri :

1.https://store.steampowered.com/app/70/HalfLife/?l=turkish                2.https://store.steampowered.com/app/220/HalfLife_2/

Mount & Blade – Warband

Mount and blade oynadıkça bağımlısı olacağınız türk yapımı bir oyun. Oyunda iken sanki bambaşka bir hayat yaşıyorsunuz. Bolca sabır gerektiren ve zaman gerekti tiren bir yapım. Oyun ortaçağda geçen aksiyonlu rol yapma tarzı bir oyun. Oyunda sıkılmamanız için herşey var, istersen kendi ordunu kur veya savaşta taktik ver onlar da mı olmadı ata bin ok at sende askerlerinle savaş. Oyunda hile kullanmaya izin var ama bir zamandan sonra eğlenceli olmuyor sıkılıyorsunuz. Mount and blade de bir sürü farklı mod bulunmakta zaten oyun bu yüzde aradan yıllara geçmesine rağmen hala büyük bir zevkle oynanıyor. Yapay zeka biraz sorunlu ama oynarken hissetmiyorsunuz bile, Mount and blade in 2. Oyunu bannerlord nezaman gelcek tam tarih yok ama yapım aşamasında olduğu biliniyor, o çıkana kadar fazla sistem istemeyen bu oyunu sömürüp oynayabilirsiniz.

Çıkış Tarihi: 30 Mart 2010

Metacritic Puanı: 78

Steam Linki: https://store.steampowered.com/app/48700/Mount__Blade_Warband/?l=turkish

Portal 1-2

Portal basit mantığı olan muhteşem bir puzzle oyunu, elimizde sadece bir cihaz olup bunun yardımı ile bir yerden bir yere gidiyoruz. Oyun tamamen beceri üzerine kurulu olması, sizi zorlaması düşündürmesi ve bölümü tamamladığınızda size verdiği mutluluk her şeye değer Tasarım ve kurgu olarak da çok başarılı kendisi zaten portalı oynarken neden bunca zaman bu oyunu oynamadım diyeceksiniz. Half lıfe da olduğu gibi bir umut 3. ü oyunu çıkar diye bekliyoruz. Aşağıdaki linkten portal ın steam adreslerine gidebilirsiniz.

Çıkış Tarihi: 10 Ekim 2007 – 18 Nisan 2011

Metacritic Puanı: 90 – 95

Steam Linki: https://store.steampowered.com/bundle/234/Portal_Bundle/

Bu yazımda sizlere düşük sistemli bilgisayarınızda oynayabileceğiniz harika oyunlardan bahsettim. Beğendiyseniz “harika mobil oyun tavsiyeleri” yazıma da bakmayı unutmayın. İyi eğlenceler.

Düşük Sistemli 5 Nefis Oyun Önerisi” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir