Anime Severler İçin 5 Tane Harika Hayao Miyazaki Filmi

Bugün sizlere yönetmen Hayao Miyazaki nin yapmış olduğu harika Japon animasyon filmleri yani animeler önericem, hiç anime izlememiş o kültürü ve miyazaki abimizin zengin hayal gücünü tatmak istiyorsanız listeye buyurun. İyi okumalar.

Komşum Totoro (My Neighbor Totoro)

Komşum Totoro (My Neighbor Totoro)

IMDb Puanı: 8,2

Komşum totoro hayal gücünün sınırlarını zorlayan gerçek dünyaya dönmemek üzere sizi içinde yaşatan 1988 yapımı film. Filmin konusu iki kız kardeş hasta annelerinin yatırıldığı hastaneye yakın olmak için babaları ile birlikte köye taşınırlar ve burada arada gördükleri ruhlar ve sonrasında fazla görünmeyen totora ile tanışırlar. Bu film hayao miyazaki abimizin bize hediyesidir, insanı mutlu eden saf duygular ile oluşturulmuş, terapi niyetine izlenebilecek bir animedir komşum totoro, izlemenizi öneririm şimdiden iyi seyirler.

Yürüyen Şato (Howl’s Moving Castle)

Yürüyen Şato (Howl's Moving Castle)

IMDb Puanı: 8,2

2004 yılında çıkan yürüyen şato insanı mutlu eden, hayal gücünün sınırlarını zorlayan enfes şirin bir anime filmidir. Konu olarak filmde hareket eden bir şato bulunmakta ve şatonun sahibi howl vardır. Şatonun hareket etmesi için alev vardır ve bu alevin sönmemesi gerekir eğer ki sönerse şato ve howl ın hayatı tehlikeye girer. Konunun geri kalanını söylemicem kendiniz izleyip tatmalısınız. Bu film görsel şölendir arkadaşlar, Eğer ki bir insana anime filmlerini sevdireceksem ilk önereceğim film bu olur. o yüzden hala izlemeyen var ise bir izlesin derim.

Ruhların Kaçışı (Spirited Away)

Ruhların Kaçışı (Spirited Away)

IMDb Puanı: 8,6

Ruhların kaçışı benim izlediğim en iyi animedir desem yalan olmaz, kendisi en yüksek imdb puanına sahip animasyon filmidir. Konusuna gelecek olursak evinden taşınmış küçük bir kız, anne ve babası ile dinlenme noktasında dururlar ve geceleri canlanan terk edilmiş gibi gözüken binaya girerler. Anne ve babasını içerideki sihirli yiyecekleri yemesi ile macera başlar ve küçük kız anne babasını kurtarmaya çalışır. Ruhların kaçışı muhteşem bir hayal gücü ile yapıldığı çok belli, görüntüde ki estetik çizimler, karakterler görsel olarak harika duruyor. İzlerken çok keyif alacağınızdan şüphem yok, ruhların kaçışı anime dünyasının en sevilen filmlerinden birisidir.

Kırmızı Kanatlar (Porco Rosso)

Kırmızı Kanatlar (Porco Rosso)

IMDb Puanı: 7,8

1992 de çıkan kımızı kanatlar filminin başrol karakteri olan porco rosso sihirli güçler tarfından domuz olmuş İtalyan bir pilottur. Porco rosso hayatını göklerdeki diğer uçakları korsanlardan korumaya adamış bir ödül avcısıdır. Film savaş sonrası dönemi baya başarılı şekilde anlatmış diyebiliriz, zaten filmde İtalyan faşizmine de göndermeler var. Karakterler de çok güzel olmuş zaten bu filmde diğer filmler gibi hayal gücümüzü etkliyor ve tasarımlar da şahane. Filmde komedi ve romantizim de bulunuyor ama çocuklara uygunmudur tartışılır. Kırmızı kanatların diğer miyazaki filmlerinden farklı bir havası var ama akıcı güzel bir film izlemenizi öneririm.

Prenses Mononoke

Prenses Mononoke

IMDb Puanı: 8,4

Hayao miyazaki den başka bir şaheser daha, 1997 de çıkan prenses mononoke nin konusu; ormanı koruyan doğaüstü yaratıklarla, doğayı kendileri için yok eden insanlar arasında geçen destansı bir mücadeleyi anlatıyor. Film sanatsal açıdan çok farklı bir bakış açısına sahip ve hayal gücünüzün derinlerine iniyor. Müzikleri de çok güzel. Ormanın ruhu hayatın kendisidir repliği hayattan unutulmaz, bize doğayla savaş halindeyiz. kazanırsak, kaybedeceğiz sözünü aklımıza getirmiştir. Bazı anime severlere göre ruhların kaçışından daha yüksek puanlar almalı diyenler var herkesin kendi kararı ikiside çok güzel ve etkileyici filmler. Animelere meraklı ve izlemeyi seven biri olarak izlemenizi öneririm.

Harika Hayao Miyazaki filmleri listemi beğenenler “harika animasyon filmleri” yazıma da bakabilirler. İyi seyirler.

Anime Severler İçin 5 Tane Harika Hayao Miyazaki Filmi” için 4 yorum

 • 28/03/2020 tarihinde, saat 1:30 pm
  Permalink

  İlk defa anime izleyecekler için gerçekten çok iyi ..!

  Yanıtla
 • 01/04/2020 tarihinde, saat 11:08 am
  Permalink

  Yazınız ve verdiğiniz bilgiler çok güzel ve eğlenceli çağlar bey. Takipte kalacağım 🙂

  Yanıtla
 • 01/04/2020 tarihinde, saat 11:26 am
  Permalink

  Teknoloji severlerin aradığı fikir ve bilgileri kolayca ulaşabilicekleri, harika dizayn edilmiş bu sitede bulabilirler. Ben çok beğendim, eminim yepyeni fikirlerle daha zenginleşecektir. İyi çalışmalar dilerim.

  Yanıtla
 • 01/04/2020 tarihinde, saat 11:55 am
  Permalink

  Tek kelimeyle muhteşem bir site

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir